Ostoja Kampinos wizualizacja osiedla

Ostoja Kampinos – nowe osiedle wg koncepcji e4

W miejscowości Stare Babice pod Warszawą, kilka kroków od Kampinoskiego Parku Narodowego powstaje osiedle energooszczędnych domów - Ostoja Kampinos. Pierwszy etap inwestycji zakłada budowę 12 segmentów, z których 8 będzie wykonanych według koncepcji domu ceramicznego e4 firmy Wienerberger. Dzięki wykorzystaniu ekologicznych produktów i rozwiązań projekt połączy minimalistyczne bryły z energooszczędną technologią. 

Koncepcja domu e4

Koncept e4 powstał z myślą o coraz bardziej świadomych i ekologicznie odpowiedzialnych klientach, którzy zwracają uwagę w równiej mierze na aspekty ekonomiczne budowy i utrzymania domu, co na estetykę budynku, ale też chcą mieszkać w nowoczesnej i przyjaznej środowisku przestrzeni. W dzisiejszych czasach bardzo istotnym czynnikiem w wyborze miejsca zamieszkania jest jego otoczenie. Ludzie uciekają od gwaru miasta i chcą spędzać swój wolny czas bliżej natury, w domu zaprojektowanym w zgodzie ze swoimi potrzebami. Osiedle Ostoja Kampinos to urzeczywistnienie filozofii e4 – minimalistyczna architektura, naturalne materiały i zaciszna, sprzyjająca odpoczynkowi lokalizacja.

Więcej o koncepcji e4 »

Ostoja Kampinos

Osiedle domów e4 to realizacja dewelopera Ostoja Development. Jej autorem jest pracownia Beczak&Beczak Architekci, słynąca z takich projektów jak CWA house, znajdujący się w pierwszej dziesiątce najlepszych domów w Polsce według magazynu Architektura Murator czy FIL house, finalista konkursu Life Challenge 2018. Facade of the Year.

- Projektując domy w ramach inwestycji e4 Kampinoska chcieliśmy stworzyć osiedle, które będzie wyróżniało się w swojej formie. Stąd indywidualny charakter budynków, przesunięcie na planie poszczególnych segmentów i zastosowanie dachówki ceramicznej na elewacji budynków – powiedział Maciej Beczak z pracowni Beczak & Beczak Architekci.

Osiem z dwunastu segmentów o powierzchni ok. 170 m2 powstanie w centralnej części osiedla, zgodnie z koncepcją e4.

- Zdecydowaliśmy się na realizację inwestycji według koncepcji e4, ponieważ wierzymy, że nowoczesne, energooszczędne technologie to przyszłość budownictwa mieszkaniowego. W naszej działalności zawsze byliśmy otwarci na innowacyjne technologie a także na rozwiązania przyjazne środowisku naturalnemu. Koncepcja domów e4 była spójna z naszą wizją realizacji projektów mieszkaniowych – podkreślił Witold Bartodziej z firmy Ostoja Development.

Ściany zewnętrzne wykonane zostaną w technologii jednowarstwowej, z pustaków ceramicznych Porotherm 38 T Dryfix wypełnionych wełną mineralną. Zapewnią one ścianom paroprzepuszczalność i sprawią, że ściany będą oddychać, a mieszkańcy będą mogli cieszyć się zdrowym mikroklimatem w całym budynku. Część elewacji pokryje ceramiczna dachówka Actua 10 z portfolio firmy Wienerberger. Wśród energooszczędnych rozwiązań w domach znajdą się również okna marki Velux, które zagwarantują wysoką termoizolacyjność, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pozwalająca na odzyskanie energii z zanieczyszczonego powietrza czy panele fotowoltaiczne oraz ogrzewanie podłogowe, które zapewni równy rozkład temperatur w budynkach i oszczędność energii.

Pozostałe cztery segmenty zbudowane zostaną w tradycyjnej technologii, klienci będą mieli jednak możliwość wyboru pakietów w ramach koncepcji e4.

- Z naszych obserwacji wynika, że przybywa klientów, którzy poszukują nowoczesnych technologii w budownictwie. Aspekt dbałości o środowisko naturalne staje się bardzo ważny, a rozwiązania, które zmniejszają negatywny wpływ budynku na otoczenie są coraz bardziej doceniane. Korzyści, z jakimi niewątpliwie wiąże się koncepcja e4, to również zyski ekonomiczne mieszkańców, czyli oszczędności jakie lokatorzy domów energooszczędnych mogą uzyskać na przestrzeni lat – dodał deweloper.

Zakończenie budowy osiedla planowane jest w pierwszym kwartale 2020 roku. Ostoja Kampinos to nie pierwszy projekt zrealizowany zgodnie z filozofią e4. W miejscowości Cisie pod Warszawą powstały już budynki w tym koncepcie.

Więcej informacji o postępach budowy osiedla znajduje się w dzienniku budowy na Budogramie.

  • Architekt: Beczak&Beczak Architekci
  • Inwestor: Ostoja Development
  • Obiekt: osiedle domów Ostoja Kampinos
  • Lokalizacja: Stare Babice k. Warszawy
  • Ukończenie projektu: kwiecień 2020
  • Powierzchnia użytkowa: 170 m²
  • Produkt: Porotherm 38 T Dryfix, Koramic Actua 10
  • Wizualizacje: Ostoja Development

Dowiedz się więcej

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Ostoja Kampinos wizualizacja osiedla

Skontaktuj się z nami

Konsultacje techniczne

   Doradcy techniczni i handlowi

   Masz inne pytania? Skorzystaj z formularza

0Wynik