Wienerberger kim jesteśmy
Wienerberger kim jesteśmy
Wienerberger kim jesteśmy

Wienerberger - kim jesteśmy

Jesteśmy częścią Wienerberger AG - wiodącego międzynarodowego dostawcy materiałów budowlanych i rozwiązań infrastrukturalnych. Od energooszczędnych domów, przez bezpieczne systemy kanalizacyjne i estetykę publicznych przestrzeni – nasza wiedza i doświadczenie są widoczne we wszystkich obszarach życia. Jako globalny dostawca materiałów budowlanych i rozwiązań infrastrukturalnych produkujemy wysokiej jakości ceramiczne cegły konstrukcyjne, ceramiczne rozwiązania na elewacje, dachówki ceramiczne, systemy rur ceramicznych oraz z tworzyw sztucznych a także ceramiczne i betonowe bruki.

Od 200 lat towarzyszymy budującym inwestorom dostarczając kompleksowe rozwiązania do budowy domu, pozwalające na osiągnięcie najwyższych standardów inwestycji. Jesteśmy numerem 1 na światowym rynku cegieł oraz jesteśmy liderami w pozostałych obszarach naszej działalności.

Dzięki naszym zrównoważonym i innowacyjnym produktom tworzymy najlepsze rozwiązania dla naszych Klientów. Wspólnie z naszymi Klientami : architektami i projektantami, wykonawcami, dekarzami czy instalatorami opracowujemy inteligentne rozwiązania dla budownictwa i infrastruktury jutra. Naszym działaniom przyświeca jasno sprecyzowany cel celem - tworzenie wartości na przyszłość i poprawianie jakości życia ludzi.

Wienerberger - co nas definiuje

Co nas motywuje

Misja Wienerberger

Wszyscy w Wienerberger podzielamy misję  – poprawy jakości życia ludzi poprzez korzystanie ze zrównoważonych i jakościowych materiałów budowlanych i rozwiązań infrastrukturalnych. Aby tak się stało, opracowujemy i produkujemy systemowe rozwiązania budowlane, systemowe rozwiązania kanalizacyjne, które odpowiadają nie tylko wymogom przyszłości ale i dbają o estetykę przestrzeni publicznych. Wykorzystujemy zmiany w naszej branży jako okazję do kształtowania przyszłości i rozwijania nowych obszarów biznesowych.

Czym się kierujemy

Wizja i wartości Wienerberger

Chcemy być renomowanym producentem materiałów budowlanych oraz rozwiązań infrastrukturalnych, a na rynkach, na których jesteśmy obecni pracodawcą z wyboru. Dzielimy się naszymi wartościami i wiedzą, naszym doświadczeniem i sukcesami. Pomysły i zaangażowanie pracowników rozwijają firmę Wienerberger. Wcielamy w życie 7 naszych wartości korporacyjnych:

  • Wiedza
  • Pasja
  • Uczciwość i szacunek
  • Orientacja na klienta
  • Przedsiębiorczość
  • Jakość
  • Odpowiedzialność

Wienerberger w Polsce

Produkty w naszej ofercie

Porotherm

Rozwiązania ścienne

Ceramiczne pustaki, stropy i nadproża tworzące komplementarny system do budowy nowoczesnego, bezpiecznego domu. Szeroka gama pustaków do ścian zewnętrznych i wewnętrznych w innowacyjnych technologiach cienkospoinowych Dryfix i Profi oraz w tradycyjnej technologii na zaprawę murarską.

Koramic

Rozwiązania dachowe

Ceramiczne dachówki i akcesoria oraz akcesoria techniczne stanowiące kompletne rozwiązanie do ułożenia trwałego, szczelnego i bezpiecznego dachu. Wzornictwo i kolorystyka dachówek stanowią najobszerniejszą ofertę dostępną na rynku umożliwiającą dopasowanie dachówki do charakteru każdego obiektu. 

Terca

Rozwiązania klinkierowe

Cegły, kształtki i płytki klinkierowe oraz gotowe mieszanki zapraw tworzą kompletne rozwiązanie do trwałego i estetycznego wykończenia domu. Ponad 200 kolorów, różnorodne formaty i struktury cegieł Terca pozwalają na ich zastosowanie do budowy elewacji budynków, ogrodzeń, kominów w domach jednorodzinnych a także małej architektury ogrodowej. 

Gdzie pracujemy

Siedziba firmy i zakłady produkcyjne
 

Biuro Wienerberger znajduje się w Warszawie, w zrewitalizowanej części Pragi. Wienerberger w Polsce posiada zakłady w 9 lokalizacjach, w których wytwarzamy i opracowujemy najwyższej jakości ceramiczne produkty. W 7 lokalizacjach produkujemy ceramiczne rozwiązania ścienne marki Porotherm, w Legnicy posiadamy 3 zakłady produkujące dachówki oraz akcesoria ceramiczne marki Koramic w a zakładzie w Toruniu – cegły klinkierowe Terca. W każdym z zakładów posiadamy dział obsługi klienta, aby proces odbioru naszych materiałów odbywał się sprawnie.

Szukasz innych informacji?