Wienerberger kim jesteśmy
Wienerberger kim jesteśmy
Wienerberger kim jesteśmy

Kim jesteśmy

Jesteśmy częścią Wienerberger AG - wiodącego międzynarodowego dostawcy materiałów budowlanych i rozwiązań infrastrukturalnych. Od energooszczędnych domów, przez bezpieczne systemy kanalizacyjne i estetykę publicznych przestrzeni – nasza wiedza i doświadczenie są widoczne we wszystkich obszarach życia. Jako globalny dostawca materiałów budowlanych i rozwiązań infrastrukturalnych produkujemy wysokiej jakości ceramiczne cegły konstrukcyjne, ceramiczne rozwiązania na elewacje, dachówki ceramiczne, ceramiczne i betonowe płyty i kostki brukowe a także systemy rur ceramicznych oraz z tworzyw sztucznych.

Od 200 lat towarzyszymy budującym inwestorom dostarczając kompleksowe rozwiązania do budowy domu, pozwalające na osiągnięcie najwyższych standardów inwestycji. Jesteśmy numerem 1 na światowym rynku cegieł oraz jesteśmy liderami w wielu pozostałych obszarach naszej działalności.

Dzięki naszym zrównoważonym i innowacyjnym produktom tworzymy najlepsze rozwiązania dla naszych Klientów. Wspólnie z naszymi Klientami: architektami i projektantami, wykonawcami, dekarzami czy instalatorami opracowujemy inteligentne rozwiązania dla budownictwa i infrastruktury jutra. Naszym działaniom przyświeca jasno sprecyzowany cel - tworzenie wartości na przyszłość i poprawianie jakości życia ludzi.

Co nas definiuje

Co nas motywuje

Misja

Wszyscy w Grupie Wienerberger podzielamy tę samą misję  – poprawy jakości życia ludzi poprzez korzystanie ze zrównoważonych i jakościowych materiałów budowlanych i rozwiązań infrastrukturalnych. Aby tak się stało, opracowujemy i produkujemy systemowe rozwiązania budowlane i systemowe rozwiązania kanalizacyjne, które odpowiadają nie tylko wymogom przyszłości ale i dbają o estetykę przestrzeni publicznych. Wykorzystujemy zmiany w naszej branży jako okazję do kształtowania przyszłości i rozwijania nowych obszarów biznesowych.

Czym się kierujemy

Wizja i wartości

Chcemy być renomowanym producentem materiałów budowlanych oraz rozwiązań infrastrukturalnych, a na rynkach, na których jesteśmy obecni także pracodawcą z wyboru. Dzielimy się naszymi wartościami i wiedzą, naszym doświadczeniem i sukcesami. Pomysły i zaangażowanie pracowników rozwijają firmę. Wcielamy w życie 4 nasze wartości korporacyjnych:

  • Kreatywność
  • Pasja
  • Szacunek
  • Zaufanie

Wienerberger w Polsce

Produkty w naszej ofercie

Porotherm

Rozwiązania ścienne

Ceramiczne pustaki, stropy i nadproża tworzące komplementarny system do budowy nowoczesnego, bezpiecznego domu. Szeroka gama pustaków do ścian zewnętrznych i wewnętrznych w innowacyjnych technologiach cienkospoinowych Dryfix i Profi oraz w tradycyjnej technologii na zaprawę murarską.

Koramic

Rozwiązania dachowe

Ceramiczne dachówki i akcesoria oraz akcesoria techniczne stanowiące kompletne rozwiązanie do ułożenia trwałego, szczelnego i bezpiecznego dachu. Wzornictwo i kolorystyka dachówek stanowią najobszerniejszą ofertę dostępną na rynku umożliwiającą dopasowanie dachówki do charakteru każdego obiektu. 

Terca

Rozwiązania klinkierowe

Cegły, kształtki i płytki klinkierowe oraz gotowe mieszanki zapraw tworzą kompletne rozwiązanie do trwałego i estetycznego wykończenia domu. Ponad 200 kolorów, różnorodne formaty i struktury cegieł Terca pozwalają na ich zastosowanie do budowy elewacji budynków, ogrodzeń, kominów w domach jednorodzinnych a także małej architektury ogrodowej. 

Semmelrock w Polsce

Produkty w naszej ofercie

Semmelrock

Kostki brukowe i aranżacja otoczenia

Kostki i płyty brukowe, płyty tarasowe, płyty elewacyjne i dekoracyjne, elementy uzupełniające, jak stopnie, obrzeża czy palisady, systemy ogrodzeń oraz wszelkie akcesoria niezbędne do aranżacji otoczenia domu i ogrodu. Różnorodność kolorów, faktur i rodzajów produktów pozwala zrealizować każdy pomysł. Wysokiej jakości produkty Semmelrock można stosować zarówno na tarasach, podjazdach, ścieżkach czy altanach w domu jednorodzinnym, jak i wielkopowierzchniowych placach, skwerach czy bulwarach. Znajdą też zastosowanie wewnątrz budynków.

Penter

Rozwiązania klinkierowe

Ceramiczny bruk klinkierowy. Stanowi idealne uzupełnienie ceglanej elewacji bądź architektury ogrodowej z cegieł klinkierowych. Można go stosować do budowy ścieżek, tarasów, podjazdów, dziedzińców a także miejskich placów i chodników. Wytrzymałość na czynniki atmosferyczne i trwałość ceramiki gwarantuje niezmienną barwę i jakość nawierzchni przez długie lata.

Gdzie pracujemy

Siedziba firmy i zakłady produkcyjne
 

Biuro firm Wienerberger i Semmelrock znajduje się w Warszawie, w zrewitalizowanej części Pragi. W Polsce posiadamy zakłady w 13 lokalizacjach, w których opracowyjemy i wytwarzamy najwyższej jakości produkty. W 7 lokalizacjach produkujemy ceramiczne rozwiązania ścienne marki Porotherm, w Kunicach k. Legnicy posiadamy 3 zakłady produkujące dachówki oraz akcesoria ceramiczne marki Koramic a w pozostałych 5 lokalizacjach wytwarzamy betonowe kostki i płyty marki Semmelrock. W każdym z zakładów posiadamy dział obsługi klienta, aby proces odbioru naszych materiałów odbywał się sprawnie.

Szukasz innych informacji?

Biuro prasowe

Materiały i kontakty dla dziennikarzy

Sprawdź»

Pracuj z nami

Wienerberger jako pracodawca oraz oferty pracy

Sprawdź»