System Porotherm Dryfix

Dom na przyszłość

Rozwiązania Wienerberger w Twoim domu

Postaw na nowoczesne rozwiązania

Rozwiązania Wienerberger w 'Domu na przyszłość'

'Dom na przyszłość' zaprojektowany na bazie wysokiej jakości materiałów ceramicznych gwarantuje trwałość budynku, ale również sprawny przebieg budowy. Systemowość rozwiązań ceramiki budowlanej Wienerberger pozwala skrócić czas prac budowlanych, a także ograniczyć ryzyko występowania błędów wykonawczych, a w efekcie uzyskać dom wzniesiony w oparciu o najwyższe standardy sztuki budowlanej. Dzięki zrównoważonym rozwiązaniom i trwałym, naturalnym materiałom ceramicznym Wienerberger 'Dom na przyszłość' pozostaje możliwie neutralny dla środowiska, a zarazem zapewnia zdrowy mikroklimat wnętrz oraz optymalne warunki do mieszkania.

Ściany zewnętrzne z pustaków wypelnianych wełną mineralną Porotherm D 42,5 T Dryfix

Suche i bez pleśni
Wypalane w 900oC suche pustaki ceramiczne murowane na zaprawę Porotherm Dryfix to pewność, że ściana będzie sucha zaraz po budowie i nie pojawią się w niej grzyby, pleśnie i choroby przez nie wywoływane.

Zdrowe
Naturalna ceramika, wełna ze skał mineralnych wypełniająca pustak i zaprawa z atestem PZH to przepis na „oddychającą” ścianę. W takim domu po prostu się oddycha.

Ciepłe i oszczędne
Współczynnik U jest znacznie lepszy, niż wymagany przepisami, konstrukcja i ocieplenie połączone są w jednym pustaku. Taka ściana to krótszy czas pracy, mniej materiałów i mniej kłopotu. Więcej ciepła i zaoszczędzonej energii. 

Wizualizacja projektu LK&1775 pracowni LK&Projekt - Dom na przyszłość Wienerberger

Dach z ceramicznych dachówek płaskich Koramic Orea 9

Szczelny i bezpieczny
System zamków odpowiada za szczelność, przemyślane akcesoria za trwały i bezpieczny montaż. Masywny dach ceramiczny opiera się wichurom a wysoka jakość całego systemu dodatków, jak spinki Sturmfix czy membrany Koramic sprawia, że cała konstrukcja dachu spełnia najwyższe wymagania ochrony przed czynnikami atmosferycznymi, bezpieczeństwa i funkcjonalności.

Trwały i naturalny
Ceramiczne dachówki to materiał na najtrwalsze pokrycie dachowe, jego żywotność sięga nawet 100 lat. Dzięki wypalaniu dachówek z naturalnej gliny dach nie traci swych właściwości i pięknie się 'starzeje'. Nie wymaga konserwacji a z czasem nabiera tylko charakteru.

Nowoczesny i modny
Dachówki ceramiczne nigdy nie wychodzą z mody, pasują do każdego typu architektury. Najnowocześniejsze płaskie o dużym formacie, jak Orea 9 ułożone na połaci tworzą wrażenie gładkiego dachu, idealnie dopasowanego do oszczędnej prostej bryły budynku.

Wizualizacja projektu WELS pracowni PRO-ARTE z panelami solarnymi- Dom na przyszłość Wienerberger

Elewacja z ceramicznych cegieł elewacyjnych Terca Long John Grey

Trwała
Ceramika na elewacji to bardzo trwałe rozwiązanie. Nie zmienia ona swoich właściwości, w tym koloru, gdyż jest odporna na działanie promieni słonecznych, opadów i innych czynników. Nie wymaga malowania ani konserwacji. Ceramiczne ‘belki’ w modnym szarym kolorze pozwalają zrealizować estetyczną, ponadczasową i niezwykle trwałą elewację domu.

Piękna
Estetyka cegieł na elewacji jest niezaprzeczalna. Nietypowy długi i cienki format cegły i modna szarość to rozwiązanie będące we współczesnych trendach. Niezwykła nieregularna faktura i możliwość zastosowania cienkiej spoiny sprawia, że Long John to idealny wybór na nowoczesny dom.

 

Architekt pracujący w biurze

Masz pytania?

Zostaw kontakt, oddzwonimy do Ciebie

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie . Twoje dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na zadane pytanie i ew. prowadzenia w związku z tym dalszej korespondencji. Aby uzyskać pełne informacje zapoznaj się z „Polityką prywatności.

Dom na przyszłość

Zbuduj zdrowy i bezpieczny dom

Założenia projektu opierają się na na koncepcji e4 - ceramicznego domu niskoemisyjnego, będącego odpowiedzią firmy Wienerberger na potrzebę odpowiedzialnego, energooszczędnego i zdrowego budownictwa realizowanego przy wysokim poszanowaniu środowiska i dbałości o komfort życia. Koncepcja ta jeszcze bardziej zyskała na aktualności, stając się bazą do powstania projektu 'Domu na przyszłość' - budynku jednorodzinnego, który zachowuje balans między założeniami i oczekiwaniami, jakie powinien spełniać dom obecnie, jak również na przestrzeni wielu lat jego użytkowania.

Projekt LK&1775

Dom zaprojektowany w pracowni LK&PROJEKT

Projekt WELS

Dom zaprojektowany w pracowni PRO-ARTE

Pakiet korzyści Wienerberger

Sprawdź, ile zyskasz budując 'Dom na przyszłość' z Wienerberger

Koncepcja e4

Dowiedz się więcej o koncepcji domu ceramicznego e4 Wienerberger