Wienerberger jako pracodawca

Pracuj z nami

Wienerberger to miejsce dla ludzi ciekawych świata, którzy potrafią dzielić swoją pasję z zaangażowaniem w pracy. Wierzymy, że nasi pracownicy są jednym z głównych czynników naszego sukcesu. To dzięki ich kwalifikacjom i motywacji zajmujemy na rynku pozycję lidera jakości i innowacji. 

Jesteśmy przekonani, że wzajemne zaufanie, ukierunkowany rozwój naszych pracowników oraz wysoka kultura korporacyjna pozwalają stworzyć solidne podstawy dla kształtowania własnego rozwoju zawodowego pracowników, ich osobistego zaangażowania i naszego wspólnego sukcesu.

Od naszych pracowników oczekujemy zrozumienia klienta i dostrzegania potrzeb rynku, orientacji na klienta, komunikatywności i proponowania rozwiązań. W zamian oferujemy adekwatne wynagrodzenie, motywujący system premiowania, możliwość uczestniczenia w rozwoju firmy – warunki umożliwiające rozwój i osiąganie sukcesu zawodowego.

Zbuduj z Wienerberger swoją karierę. Z nami odkryjesz i rozwiniesz swój talent.

Pracuj z nami

Program praktyk

Współpraca z AGH

W ramach współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie organizujemy Obóz Ceramika, wycieczki technologiczne oraz oferujemy 6-tygodniowe praktyki wakacyjne w naszych zakładach produkcyjnych. Praktyki przeznaczone są dla studentów, którzy ukończyli III roku studiów. Wybrani studenci po odbyciu praktyk mają możliwość sprawdzenia się podczas staży przemysłowych.

Wycieczki technologiczne skierowane do wszystkich studentów, są okazją do zwiedzania nowoczesnych zakładów produkcyjnych Wienerberger, podczas którego można zobaczyć jak wyglądają linie technologiczne i poznać przebieg procesu produkcji.

Staże

Studenci i uczniowie szkół technicznych zainteresowani odbyciem staży i praktyk w naszych zakładach mogą przysyłać zgłoszenia i CV na adres: praca@wienerberger.com

Wielu studentów, którzy zdobywali pierwsze doświadczenie podczas staży w Wienerberger związało swoją karierę z nami na dłużej.

 

Olga Bereza – Asystentka Zarządu

Jestem studentką ostatniego roku studiów magisterskich w Szkole Głównej Handlowej na kierunku Zarządzanie. Moja przygoda z Wienerbergerem trwa od maja 2015 roku, rozpoczęłam jako stażystka w Dziale HR. Zajmowałam się szeroko pojętym wsparciem codziennej pracy działu, a dodatkowo sprawdzałam i rozwijałam swoje umiejętności podczas realizacji niepowtarzalnych projektów. Partnerstwo i zaangażowanie współpracowników pozwala na rozwój w wielu obszarach, m. in. miałam okazję aktywnie wspierać realizację zadań Działu Controllingu, a od września 2016 objęłam stanowisko Asystentki Zarządu. Dlaczego Wienerberger? Praca w Wienerberger to szansa na rozwój w międzynarodowym koncernie, możliwość nauki od najlepszych w swojej branży. Doskonała atmosfera pracy i elastyczność sprawiają, że każdego dnia z radością stawiam czoła nowym wyzwaniom.

 

Mateusz Madejski – Specjalista ds. technik pomiarowych

O firmie Wienerberger usłyszałem już na pierwszych latach studiów, podczas zajęć poświęconych ceramicznym elementom murowym. Określenie „pustak typu Porotherm” jest równie popularne na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, jak również na Politechnice Gdańskiej.

Poznałem firmę „od środka” uczestnicząc w warsztatach pod nazwą Obóz Ceramika, zorganizowanych w zakładzie w Kupnie. Ten krótki, 5-cio dniowy, ale jakże efektywny czas pozwolił na konfrontację teorii przedstawianej na uczelni z praktyką, z jaką zmagają się na co dzień pracownicy firmy. Moje zainteresowanie od razu wzbudziły tematy związane z pracą pieca i suszarni, szczególnie kwestie przepływu powietrza i energii. Moją uwagę przykuła pozytywna atmosfera i wiele możliwości rozwoju, jakie stwarza firma.

Kolejnym etapem był staż, który odbyłem w trakcie wakacji akademickich w zakładach: Lębork, Honoratka i Oleśnica, gdzie jeszcze lepiej poznałem technologię produkcji, nauczyłem się wykonywać i analizować pomiary oraz poznałem wiele aspektów funkcjonowania zakładów.

Następnie w ramach stażu przemysłowego ponownie zawitałem do zakładu w Lęborku, gdzie kontynuowałem temat związany z wprowadzeniem na suszarni instalacji LTD.  Moim zadaniem było także przygotowanie koncepcji instalacji podgrzewania wózków piecowych.

Podsumowując cały okres jaki spędziłem w firmie uwzględniając dobre warunki pracy, możliwość rozwoju, a przede wszystkim rzeczową i kompetentną kadrę z jaką mam możliwość pracować sprawiają, że jestem bardzo zadowolony z odbywanego stażu.

W sierpniu 2016 zostałem zatrudniony na stanowisku Specjalisty ds. technik pomiarowych w Dziale Engineeringu.

 

Kamil Grdeń – Kierownik Laboratorium w Kupnie

Przygodę z firmą Wienerberger zacząłem jeszcze w trakcie moich studiów na AGH w Krakowie, na kierunku Technologia Chemiczna. W roku 2013 firma wyszła z inicjatywą szkolenia studentów - zorganizowano pierwszy ,,Obóz Ceramika” w którym miałem przyjemność wziąć udział.

Tygodniowe warsztaty pozwoliły mi zapoznać się z procesem produkcji oraz pracą laboratorium – była to ogromna ilość wiedzy, przekazana przez doświadczonych pracowników w przystępnej i ekspresowej formie. Po zakończeniu Obozu Ceramika dostałem propozycję podjęcia stażu w Zakładzie Kupno. Okres stażu był bardzo owocny, udało mi się wykazać i pokazałem się z dobrej strony, co zaowocowało kolejną propozycją – podjęcia pracy na stanowisku Specjalisty ds. procesów technologicznych. Praca ta pozwoliła mi wykorzystać swoją wiedzę i wdrożyć w życie zakładu parę usprawnień oraz nabyć bezcennego w tej branży doświadczenia.

W roku 2016 awansowałem na stanowisko Kierownika Laboratorium,  jest to dla mnie duże wyzwanie któremu staram się sprostać. Praca w firmie Wienerberger daje mi dużo satysfakcji, pozwala rozwinąć zainteresowania i poszerzać horyzonty. Ludzie z którymi współpracuję są bardzo mili, konkretni, kompetentni oraz otwarci na nowe osoby co przekłada się bezpośrednio na tworzenie atmosfery współpracy.

Uważam, że współpraca pomiędzy młodymi osobami, absolwentami czy też studentami  a firmą Wienerberger daje obopólne korzyści. Jednym daje rozwój i czerpanie wiedzy od ludzi doświadczonych w branży a drugim szansę na wyszukanie wśród młodzieży przyszłych specjalistów oraz fachowców.

Oferty pracy

W związku z dalszym rozwojem organizacji poszukujemy obecnie kandydatów na stanowiska:

For our Region Europe North-East, we are currently searching for

Regional Information Security Coordinator

Worplace: Warszawa

Key Responsibilities:

In this role you are coordinating the implementation of global and local information security measures, projects and processes according to business needs and in line with the standards from Corporate IT & Digitalization.

 • Work directly with the local organisations to identify upcoming threats and risks with regards to information security 
 • Collaborate with the central function in the constant development of the enterprise security programme
 • Make sure that IT standards, policies, procedures and tools are properly rolled out and implemented in the Region
 • Ensure that periodic assessments are performed to determine security and privacy maturity levels in the Region
 • Direct and guide implementation of data privacy requirements in line with GDPR requirements in the Region
 • Cyber Security:
  • ensure that processes are in place to detect and to timely respond to cyber incidents
 • Business Continuity
  • define Business Continuity requirements for regional Business Processes
  • establish recovery plans for critical regional or local IT infrastructure
 • Create awareness about information security, be an advocate for the organisation’s information security needs and communicate continuously to the employees as well as to the management in the Region
 • Realize synergies and streamline the regional IT security and data privacy organization

Your Profile:

 • Cyber security expertise and at least 2 years experience in IT security or risk management
 • High level of personal integrity
 • Energetic, engaging and collaborative personality
 • Excellent communication skills
 • Good organisational and planning skills
 • Willingness to travel (20-30%)
 • Excellent English skills

Offer:

 • Secure employment based on contract of employment
 • Working in a dynamic environment in international culture
 • Private medical care and social benefits
 • Training opportunities and professional development
 • Flexible work schedule and partially home office

 

Digital Specialist

Jako Digital Specialist będziesz odpowiedzialna/-y za działania online marki Wienerberger i marek produktowych należących do portfolio firmy. Do Twoich zadań należeć będzie m.in. zarządzanie i dalsze rozwijanie działań w social mediach oraz zarządzanie i utrzymywanie strony www. W codziennej pracy będziesz ściśle współpracować z Digital managerem.

Miejsce pracy: Warszawa

Czym się będziesz zajmować:

 • Planowaniem, koordynacją komunikacji online
 • Zarządzaniem działaniami w social media
 • Analizowaniem, raportowaniem wyników i  przygotowywaniem rekomendacji dalszych działań online
 • Monitorowaniem aktywności konkurencji, śledzeniem trendów w komunikacji i działaniach online
 • Zarządzaniem treścią i działaniami na korporacyjnej stronie www i serwisach należących do Wienerberger w Polsce
 • Współtworzeniem planów komunikacji dla marki Wienerberger i marek produktowych
 • Codzienną współpracą z partnerami biznesowymi

Czego oczekujemy:

 • Doświadczenia w projektach marketingowych od fazy koncepcji do wdrożenia
 • Bardzo dobrej orientacji w tematyce obecności marek w social mediach
 • Bardzo dobrych umiejętności komunikacyjnych w formie ustnej i pisemnej
 • Zdolności analitycznych i umiejętności przedstawiania wniosków
 • Proaktywnego podejścia i chęci osiągania sukcesów
 • Otwartości i nieszablonowego podejścia
 • Umiejętności pracy w zespole

Czego wymagamy:

 • Minimum 2 lat doświadczenia w prowadzeniu działań online na podobnym stanowisku
 • Praktycznej znajomości zagadnień z obszarów performance marketing /content marketing/ user experience/ usability design
 • Praktycznej znajomości narzędzi analitycznych umożliwiających analizę zachowania użytkowników w witrynach internetowych, szczególnie Google Analytics
 • Biegłej znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie
 • Znajomości pakietu MS Office

 


For our Region Europe North-East, we are currently searching for

SAP Business Solution Experts

Miejsce pracy: Warszawa

Key Responsibilities:
 • Supporting Corporate Product Owners to improve their SAP Modules
 • Creating & performing trainings for Key Users
 • Creating documentation for key users and product reports for management
 • Consulting logistic and finance business teams on a daily basis for implementation of new and improvement of existing processes within SAP
 • Working closely with the corporate headquarter in Vienna
 • Performing international Roll-Out-Projects in our local entities
 • Support and functional development of the group-wide SAP SD/LE module
 • Project management
 • Conception and implementation of business projects
 • Collaboration in the S4/HANA preparation project
 • Cooperating with other IT departments (non-SAP)
Required  Skills and Experience:
 • Strong customer orientation towards SAP Key Users
 • Solution oriented mindset
 • Extensive experience in the SAP SD Module, FI or MM Module
 • Very good knowledge of SD/LE and/or other logistic modules
 • Cross module SAP understanding (End to End)
 • Understanding of business processes
 • At least 2 years of professional experience in implementation projects or similar experience
 • Ability to meet travel requirements when applicable
 • Excellent English skills
 • Good time-and self-management
Preferred qualifications:
 • Experience in other SAP Modules as well
 • Knowledge of Logistic Invoice Verification
 • Knowledge in area of SAP interfaces (EDI, IDocs, BAPI)
 • Good programming skills in ABAP
 • Experience in S4HANA / Fiori would be additional asset
Offer:
 • Secure employment based on contract of employment
 • Working in a dynamic environment in international culture
 • Private medical care and social benefits
 • Training opportunities and professional development
 • Flexible work schedule and partially home office

Specjalista ds. Sprzedaży - Obsługa Zamówień

Miejsce pracy: Kunice (pow. legnicki)

Co będzie należeć do Twoich obowiązków:
 • Pełna obsługa posprzedażowa klientów z rynku polskiego i niemieckiego,
 • Weryfikacja poprawności założonych zleceń, upoważnień,
 • Wystawianie wewnętrznej dokumentacji logistyczno – transportowo – wysyłkowej,
 • Kontrola dostępności towarów weryfikacja stanów magazynowych w systemie SAP,
 • Uczestnictwo w inwentaryzacjach cząstkowych i rocznych,
 • Współpraca z klientami polskimi i zagranicznymi – import, export naszych wyrobów,
 • Współpraca z dostawcami zewnętrznymi,
 • Zakładanie zleceń, wystawianie faktur sprzedażowych,
 • Obsługa składów komisowych.
Czego oczekujemy:
 • Wykształcenie minimum średnie,
 • Znajomość języka niemieckiego/i lub angielskiego,
 • Mile widziane 2 letnie doświadczenie na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej,
 • Umiejętność posługiwania się dokumentacją techniczną,
 • Znajomości systemu SAP,
 • Dobra znajomość pakietu MS Office: Word, Excel,
 • Samodzielność oraz bardzo dobra organizacja pracy,
 • Umiejętność szybkiego uczenia się i rozwiązywania problemów.
Co oferujemy:
 • Zatrudnienie na umowę o pracę w firmie o ustabilizowanej pozycji na rynku,
 • Możliwość zdobycia doświadczenia i podwyższania kwalifikacji (szkolenia),
 • Atrakcyjne wynagrodzenie składające się z podstawy oraz systemu premiowego,
 • Pełny pakiet socjalny (m.in. karty płatnicze na święta, dopłaty do wypoczynku, pożyczki mieszkaniowe),
 • Prywatną opiekę medyczną w szerokim zakresie,
 • Dostęp do karty Multisport i ubezpieczeń.

Operator maszyn produkcyjnych

Miejsce pracy: Kunice

Do głównych zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku należeć będzie:
 • Nadzór nad procesem produkcji na linii produkcyjnej
 • Kontrola prawidłowej pracy urządzeń automatycznej linii produkcyjnej
 • Kontrola parametrów półproduktu/produktu
 • Rejestracja parametrów procesowych
 • Eliminacja uszkodzonych wyrobów niezgodnych z wymogami wewnętrznymi
Oczekiwania wobec kandydatów:
 • Wykształcenie minimum zawodowe (preferowane mechaniczne lub pokrewne)
 • Odpowiedzialność i zaangażowanie
 • Gotowość do pracy w systemie zmianowym
 • Doświadczenie na podobnym stanowisku, przy obsłudze maszyn lub linii produkcyjnej

Oferujemy:

 • Zatrudnienie od zaraz na umowę o pracę w firmie o ustabilizowanej pozycji na rynku
 • Możliwość zdobycia doświadczenia i podwyższania kwalifikacji (szkolenia)
 • Atrakcyjne wynagrodzenie składające się z podstawy oraz systemu premiowego (premia uznaniowa, absencyjna, dodatki za pracę w niedziele i święta)
 • Pełny pakiet socjalny (m.in. karty płatnicze na święta, paczki dla dzieci, dopłaty do wypoczynku dla pracowników i ich rodzin, pożyczki mieszkaniowe, rabaty na zakup materiałów budowlanych)
 • Prywatną opiekę medyczną w szerokim zakresie w renomowanych placówkach (w tym ponad 30 specjalistów, wizyty domowe, pakiet badań i zabiegów, np. tomograf i rezonans)
 • Dostęp do karty Multisport i ubezpieczeń

Rekrutacja ogólna

Zachęcamy do pozostawienia CV, wypełniając formularz. Będziemy informować wybranych kandydatów o możliwościach pracy w Wienerberger.

Ochrona danych osobowych kandydatów do pracy jest dla nas szczególnie istotna, dlatego też w trosce o Państwa dane osobowe oraz w celu zapewnienia  zgodnego z prawem rzetelnego, przejrzystego  przetwarzania danych osobowych prosimy o zapoznanie się z poniższą informacją.

Klauzula informacyjna

Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o.  z siedzibą w Warszawie przy Plac Konesera 8, 03-736 Warszawa​, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000088098, Regon  770733953, NIP 841-10-03-837, kapitał zakładowy (w całości wpłacony) 374 324 808,00 zł.

Informujemy, że dane osobowe podane przez Pana/Panią w odpowiedzi na niniejszą ofertę   pracy (np. w CV, liście motywacyjnym, formularzu aplikacyjnym) będą przetwarzane w oparciu o przepisy Kodeksu Pracy jak również w oparciu o art. 6 ust. 1 lit. a), b), c), f) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. znanego też jako ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) (Dz. U. UE L z 2016 119 s.1), czyli w celu:

 1. analizy Pani/Pana CV pod kątem ewentualnego zawarcia umowy oraz kontaktu w celu jej zawarcia,
 2. przeprowadzenia przyszłych rekrutacji na różne stanowiska jeśli wyraził Pan/Pani na to odrębną zgodę,
 3. dochodzenia lub obrony przed roszczeniami związanymi z procesem rekrutacji.

W szczególności możemy przetwarzać podane przez Pana/Panią następujące informacje: imię, nazwisko, data urodzenia, dane kontaktowe (np. e-mail, numer telefonu, adres zamieszkania),  informacje dotyczące wykształcenia i doświadczenia zawodowego, jak również Pana/Pani  wizerunek (w przypadku zamieszczenia zdjęcia w dokumentach aplikacyjnych).

W przypadku przeprowadzenia testów kompetencyjnych w ramach odrębnej zgody na udział w takich testach przetwarzać możemy także informacje dotyczące Pana/Pani  wiedzy, umiejętności oraz właściwości osobowościowych (np. umiejętności językowe lub predyspozycje do określonego stanowiska).

Państwa dane osobowe będą przetwarzane będą w celu przeprowadzenia rekrutacji:

 1. na stanowisko którego dotyczy oferta  - przez okres niezbędny do przeprowadzenia procesu rekrutacji i wyłonienia kandydata, a następnie przez okres 6 miesięcy od daty zakończenia procesu rekrutacji na wypadek ewentualnej konieczności powtórzenia procesu rekrutacji jednak nie dłużej niż przez okres 2 lat od przesłania zgłoszenia rekrutacyjnego,
 2. na inne podobne stanowisko przez okres 3 lat od przesłania zgłoszenia rekrutacyjnego, na podstawie odrębnej zgody,

W przypadku ewentualnych nieporozumień Pastwa dane osobowe będziemy przechowywać w celu dochodzenia lub obrony przed roszczeniami przez okres 3 lat od zakończenia procesu rekrutacji.

Informujemy ponadto, że przysługuje Panu/Pani prawo do wglądu do swoich danych, prawo do żądania od Wienerberger Ceramika Budowlana sp. z o.o. ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania a także prawo do usunięcia danych, przenoszenia danych i wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Uprawnienie to możesz zrealizować kontaktując się z nami pisemnie na adres wskazany powyżej  lub poprzez adres email: WBPL.DaneOsobowe@wienerberger.com

Odbiorcami podanych przez Pana/Panią danych osobowych będą:

 1. upoważnieni pracownicy, zleceniobiorcy, podwykonawcy Wienerberger Ceramika Budowlana sp. z o.o.,   w szczególności w zakresie świadczenia usług hostingowych, outsourcingu usług IT (obsługa i hosting poczty e-mail, serwis urządzeń itp.),  doradczych (agencje doradztwa personalnego),
 2. jak również organy państwowe jeżeli zwrócą się do nas z takim wnioskiem (np. sąd, prokuratura),
 3. odpowiednio Podmioty z Grupy Wienerberger dla celów przyszłych rekrutacji, planowania rozwoju kariery zawodowej w Grupie Wienerberger.

Podanie danych jest w pełni dobrowolne ale niezbędne do przeprowadzenia procesu rekrutacji, odmowa ich podania skutkuje brakiem możliwości uczestnictwa w rekrutacji.

Szukasz innych informacji?