System Porotherm Dryfix

Wienerberger

Dom na przyszłość

Zbuduj zdrowy i bezpieczny dom

Czym jest 'Dom na przyszłość'?

Budując dom każdy inwestor kieruje się własnymi potrzebami i upodobaniami. To, co łączy wszystkich budujących jest myślenie o zdrowiu i bezpieczeństwie swojej rodziny. Szukamy rozwiązań, które zaspokoją nasze potrzeby i dadzą pewność dobrze zainwestowanych pieniędzy i nie będzie źródłem stresu w przyszłości.
 
"Dom na przyszłość" to propozycja firmy Wienerberger odpowiadająca na wymagania dotyczące odpowiedzialnego, energooszczędnego i zdrowego budownictwa realizowanego przy wysokim poszanowaniu środowiska i dbałości o komfort życia. Projekt, który powstał we współpracy z biurami architektonicznymi łączy najwyższej jakości nowoczesne i innowacyjne rozwiązania z komfortem mieszkańców oraz estetyką bryły.

Co zyskujesz budując 'Dom na przyszłość'?

Bezpieczny dla zdrowia

Bezpieczny dla zdrowia dom

Zbudowany z naturalnych materiałów ceramicznych. Pozbawione wilgoci ściany nie niosą ryzyka występowania grzybów i pleśni, powodujących alergie i uciążliwe choroby układu oddechowego.

Przyjazny mikroklimat

Przyjazny mikroklimat wnętrz

Zastosowanie paroprzepuszczalnej, ciepłej ceramiki Porotherm zapewni komfort termiczny oraz przyjemną temperaturę, zarówno w zimie, jak i w lecie.

Wysoki standard energetyczny

Wysoki standard energetyczny

Budynek jednorodzinny z nowoczesnej ceramiki budowlanej o wysokiej izolacyjności termicznej i niskim zapotrzebowaniu na energię, przekładające się na optymalne i przewidywalne koszty utrzymania.

Pewność inwestycji

Pewność inwestycji

Dom zbudowany z wysokiej jakości materiałów nie będzie wymagał renowacji i inwestowania środków na zachowanie wysokich parametrów podczas eksploatacji. Nawet po wielu latach budynek ceramiczny nie straci na wartości.

Szybka budowa

Szybka, kompleksowa budowa

Budowanie z nowoczesnych,  systemowych rozwiązań ceramicznych Wienerberger skraca znacząco czas prac budowlanych oraz ogranicza ryzyko popełnienia błędów wykonawczych.

Nowoczesna architektura

Nowoczesna, ponadczasowa architektura

Funkcjonalnie i elastycznie zaprojektowane wnętrza, umożliwiające dostosowanie przestrzeni domu do zmieniających się potrzeb rodziny i bryła, której architektura pozostaje uniwersalna.

Dom na przyszłość - broszura

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Pobierz plik PDF, w którym znajdziesz:

  • Informacje o projekcie 'Dom na przyszłość'
  • Projekty architektoniczne dostępnych domów
  • Informacje o dodatkowych korzyściach od Wienerberger
Office Photoshoot 2021

Masz pytania?

Zostaw kontakt, oddzwonimy do Ciebie

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie . Twoje dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na zadane pytanie i ew. prowadzenia w związku z tym dalszej korespondencji. Aby uzyskać pełne informacje zapoznaj się z „Polityką prywatności.

Poznaj projekty 'Domu na przyszłość'

Do zaprojektowania 'Domu na przyszłość' zaprosiliśmy doświadczone biura architektoniczne

Projekt LK&1775

Komfortowy, jednorodzinny dom z poddaszem użytkowym. Nowoczesna, oparta na planie prostokąta bryła. Wielkoformatowe przeszklenia na elewacji ogrodowej. Minimalistyczna płaska dachówka częściowo schodząca na elewację. Garaż jednostanowiskowy poza bryłą budynku.

Powierzchnia użytkowa domu134,97 m2.
Pokoje (bez salonu): 4
Łazienki: 2
Stanowisko garażowe: 1

Projekt WELS

Optymalna powierzchnia, energooszczędna, zwarta bryła. Efektowne przeszklenia salonu i sypialni. Funkcjonalny podział przestrzeni użytkowej dostosowany do potrzeb rodziny z dziećmi (nawet 2+3). Wkomponowana w bryłę budynku wiata zamiast tradycyjnego garażu. 

Powierzchnia użytkowa domu: 100,31 m2.
Pokoje (bez salonu): 4
Łazienki: 2
Stanowisko parkingowe: 1

Produkty Wienerberger zastosowane w projektach 'Dom na przyszłość'

Najnowocześniejsze rozwiązania w Twoim domu

  • rozwiązania ścienne - jednowarstwowe ściany zewnętrzne z pustaków Porotherm D 42,5 T Dryfix wypełnianych wełną mineralną stanowiącą zintegrowane ocieplenie 
  • akcesoria ścienne Porotherm - gotowe belki nadprożowe, stropy oraz kształtki ceramiczne, zapewniające idealnie wybudowane ściany
  • rozwiązania dachowe - dach oraz część elewacji pokryte dachówką ceramiczną Koramic Orea 9, płaską, minimalistyczną i nowoczesną
  • akcesoria dachowe Koramic - membrany, taśmy, spinki i inne elementy zapewniające szczelny i bezpieczny dach
  • rozwiązania klinkierowe - niebanalne cegły elewacyjne Terca Long John o długim formacie, trwałe, nowoczesne i piękne
Office Photoshoot 2021

Pakiet dodatkowych korzyści Wienerberger

Kupując projekt 'Domu na przyszłość' skorzystasz ze specjalnego wsparcia oferowanego przez markę Wienerberger

Rabat inwestycyjny

Korzystny rabat finansowy
wypłacany na konto inwestora specjalny rabat za zakup produktów Porotherm Dryfix, Koramic i Semmelrock

Pomoc fachowców

Profesjonalne wsparcie Doradców Technicznych Wienerberger
w zakresie ścian i dachu - spotkanie online oraz 3 godziny konsultacji na budowie

Bezpłatne szkolenie ekipy wykonawczej z technologii Porotherm Dryfix
wsparcie Serwisu Technicznego przy wykonaniu pierwszej warstwy pustaków

Wsparcie Twojej budowy

Bezpłatne zestawienie produktów Wienerberger
dokładne wyliczenie materiałów Wienerberger niezbędnych do budowy ścian i dachu zgodnie z projektem

Bezpłatny projekt aranżacji otoczenia
projekt podjazdu, ścieżek ogrodowych i tarasu z produktów Semelrock

Office Photoshoot 2021

Jesteś zainteresowany pakietem dodatkowych korzyści Wienerberger?

Zarejestruj się, by móc z nich skorzystać

Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celach związanych z przeprowadzeniem i obsługą Programu, w tym realizacji Usług, wypełnienia obowiązków prawnych, rozpatrzenia ewentualnych reklamacji, dochodzenia lub obrony roszczeń, marketingu bezpośredniego. Ma Pan/Pani prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia skargi do organu nadzorczego, a w określonych sytuacjach także przeniesienia danych i wyrażenia sprzeciwu. Pełne informacje o przetwarzaniu danych w „Regulaminie”.

Przy współpracy z lokalnymi biurami projektowymi inwestor może dokonać adaptacji projektu 'Dom na przyszłość', dostosowując go do konkretnej działki. Niewykluczone są również inne drobne zmiany w zakresie układu funkcjonalnego, rozmieszczenia ścianek działowych, okien i drzwi, jednak muszą one odpowiadać założeniom koncepcji e4 i bazować na wykorzystaniu produktów ceramicznych Wienerberger przewidzianych w projekcie. Zmiany polegające na zmianie technologii budowy czy produktów z portfolio Wienerberger na inne są możliwe, ale tym samym wykluczają możliwość skorzystania z pakietu dodatkowych korzyści od Wienerberger. Szczegółowa lista produktów, które należy zatsosować, by móc skorzystać z pakietu znajduje się w Regulaminie.

Zastosowanie zaproponowanych rozwiązań Wienerberger pozwala wybudować dom zgodnie z koncepcją e4, a tym samym stworzyć budynek spełniający jej kluczowe założenia. Użycie materiałów Wienerberger przewidzianych w projekcie pozwala również skorzystać z pakietu dodatkowych korzyści Wienerberger, na które składają się m. in. korzystny rabat finansowy w postaci zwrotu części kosztów zakupu materiałów Porotherm, Koramic i Semmelrock, dodatkowych bezpłatnych usług i oraz wsparcia fachowców Wienerberger zarówno przed budową, jak i w jej trakcie – również bezpośrednio na placu budowy inwestora. 

Zestawienie materiałów, inaczej przedmiar robót lub ślepy kosztorys to wykaz materiałów, robocizny i sprzętu, niezbędnych do wybudowania domu. Stanowi on uzupełnienie projektu i może posłużyć np. do wyceny budowy domu przez wykonawcę. Zestawienie szczegółowe materiałów na ściany Porotherm i materiałów dachowych Koramic otrzyma klient, który zdecyduje się na skorzystanie z dodatkowego pakietu korzyści w ramach projektu 'Domu na przyszłość'. Zestawienie będzie zawierało wyliczenie niezbędnych do wykonania ścian i dachu produktów i może stanowić podstawę do wyceny i zakupu produktów w punkcie sprzedaży.

'Dom na przyszłość' to projekt zakładający zastosowanie systemu grzewczego opartego na pompie ciepła, która wykorzystuje energię z otoczenia, nie tylko redukując koszty ogrzewania budynku, ale również emisję zanieczyszczeń. Takie rozwiązania wspierane są poprzez różne programy wsparcia w postaci dotacji. Właściciele nowych domów jednorodzinnych decydujący się na jego ogrzewanie pompą ciepła mogą skorzystać m.in. z programu „Moje Ciepło” Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który umożliwia uzyskanie dofinansowania do zakupu i montażu tych urządzeń. Wsparcie udzielane jest w formie bezzwrotnej dotacji stanowiącej od 30 do 45% kosztów kwalifikowanych inwestycji. Więcej informacji na temat programu „Moje Ciepło” można uzyskać na stronie https://mojecieplo.gov.pl/. Dofinansowanie na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, również przewidzianej w projekcie 'Domu na przyszłość', oraz rozwiązań zwiększających autokonsumpcję wytworzonego prądu zapewnia m.in. program „Mój Prąd” (https://mojprad.gov.pl/). 

Szczegółowe informacje o poszczególnych projektach można uzyskać na stronach biur projektowych LK&PROJEKTPRO-ARTE oraz dzwoniąc na numery infolinii biur.

LK&PROJEKT: (012) 412 63 73

PRO-ARTE: 0 502 575 920, (032) 43 50 829

Dowiedz się więcej o 'Domu na przyszłość'

Projekt LK&1775

Dom zaprojektowany w pracowni LK&PROJEKT

Projekt WELS

Dom zaprojektowany w pracowni PRO-ARTE

Pakiet korzyści Wienerberger

Sprawdź, ile zyskasz budując swój 'Dom na przyszłość' z Wienerberger

Rozwiązania Wienerberger w Twoim domu

Dowiedz się, jakie rozwiązania zostały użyte w projektach 'Domu na przyszłość'

Architekt pracujący w biurze

Masz pytania?

Zostaw kontakt, oddzwonimy do Ciebie

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie . Twoje dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na zadane pytanie i ew. prowadzenia w związku z tym dalszej korespondencji. Aby uzyskać pełne informacje zapoznaj się z „Polityką prywatności.