Osiedle Poznańska 30, Kalisz
© Maciej Dylewski

Poznańska 30, czyli zielone osiedle na mapie Kalisza

Przy ulicy Poznańskiej 30 w Kaliszu powstaje nowe osiedle, które zachwyca swoją nowoczesną architekturą i idealnie wpisuje się w okoliczne tereny zielone. Jak wspomina inwestor, cała inwestycja realizowana jest zgodnie z ideą „zdrowej tradycji”, co oznacza, że w trakcie budowy stosowane są wyłącznie przyjazne środowisku materiały budowlane najwyższej jakości. Osiedle zostało zaprojektowane z nowoczesnej ceramiki budowlanej, a konkretnie pustaków Porotherm 25 P+W. 

Poznańska 30 to nowa realizacja dewelopera MTM Consulting, która właśnie powstaje na mapie Kalisza. Ten wielorodzinny budynek mieszkalny zachwyca nie tylko swoją nowoczesną i minimalistyczną architekturą, za którą stoi pracownia Biuro Projektowe Konopski&Konopski, ale także zdrowym podejściem do budowy i zastosowaniem produktów budowlanych najwyższej jakości.

Deweloper od zawsze stawia na ekologiczne rozwiązania i jak sam wspomina, każdą swoją inwestycję realizuje zgodnie z ideą „zdrowej tradycji”. To właśnie dlatego do wzniesienia budynków zdecydowano się wykorzystać nowoczesną poryzowaną ceramikę budowlaną. Firma MTM Consulting postawiła na Porotherm 25 P+W. Ten tradycyjny pustak w najpopularniejszym formacie (ściana gr. 25 cm), przeznaczony jest do budowy zewnętrznych ścian z dociepleniem, w konstrukcji dwuwarstwowej, na zaprawę cementowo-wapienną. Ściana zostanie docieplona styropianem o grubości 20 cm i otynkowana z zewnątrz tynkiem barwionym w masie silikatowej. Całość energooszczędnych rozwiązań dopełni zamontowanie okien trzyszybowych klasy A.

Kaliszanie doceniają nasze projekty i darzą nas ogromnym zaufaniem, dlatego właśnie w naszych realizacjach wykorzystujemy sprawdzone produkty najwyżej jakości i marek, którym sami ufamy. Poznańska 30 to kolejna realizacja, w której zdecydowaliśmy się na wykorzystanie produktów z oferty Wienerberger. Nowoczesna ceramika budowlana marki Porotherm to sprawdzony materiał na lata, który ma wszystkie parametry techniczne spełniające wymagania współczesnych czasów. A to z perspektywy dewelopera oraz przyszłych mieszkańców jest niezmiernie ważne pod kątem komfortu mieszkania. – podkreśla przedstawiciel firmy MTM Consulting

Inwestycja zlokalizowana jest w dobrze skomunikowanej, zielonej części miasta, co gwarantuje mieszkańcom nie tylko wygodę, ale przede wszystkim estetyczne otocznie i naturalne walory przyrodnicze okolicy. Oddanie inwestycji i zakończenie budowy o łącznej powierzchni użytkowej 3 725 m2 planowane są na wrzesień 2022 r., jednak już teraz 36 z 52 mieszkań zostało zarezerwowanych. Potwierdza to, że projekt doskonale wpisuje się w potrzeby i oczekiwania mieszkańców miasta.

  • Architekt: Biuro Projektowe Konopski&Konopski
  • Inwestor: MTM CONSULTING DEVELOPER
  • Obiekt: Osiedle Korczak, budynek POZNAŃSKA 30
  • Lokalizacja: ul. Poznańska 30, Kalisz
  • Ukończenie projektu: Q3, 2022 r.
  • Powierzchnia użytkowa: 3 725 m²
  • Produkt: Porotherm 25 P+W
  • Wizualizacje: Maciej Dylewski

Dowiedz się więcej

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Energooszczędny dom jednorodzinny Sun Garden w Poznaniu
Nowoczesna architektura na Starych Włochach w Warszawie
Ostoja Kampinos wizualizacja osiedla

Skontaktuj się z nami

Konsultacje techniczne

   Doradcy techniczni i handlowi

   Masz inne pytania? Skorzystaj z formularza

0Wynik