Czarny dom bluesa

Czarny dom bluesa

Dwie rodziny od zawsze kochały słuchać bluesa. Dużo bluesa.  Nie ma lepszego miejsca dla takiej pasji, niż las. Zbudowali więc w lesie dwa domy z czarnej cegły. Z białą duszą w środku. Domy wyrażające zamiłowanie do bluesa.

Inwestorzy zapragnęli wysokiej centralnej przestrzeni, skąd melancholijna muzyka mogła się sączyć, docierając do każdego pomieszczenia. Marzyli o otwartej szklanej fasadzie w lecie, gdzie mogliby usiąść na zewnątrz na dużym drewnianym tarasie – miejscu pomiędzy bluesowymi rytmami i spokojnym śpiewem ptaków. Chcieli obierać grzyby na obiad w ogródku przed domem i pozwalać dzikiej naturze panoszyć się w kuchni. 

W kontakcie z lasem

Jednym z głównych zadań architekta było opracowanie bardzo jasnego, przyjemnego i zapraszającego wnętrza, które zachowa silny związek z otaczającym lasem. Fasada zewnętrzna miała harmonijnie stapiać się z naturalnym wrażliwym otoczeniem. Ponadto, architekci musieli bardzo uważnie zaplanować budynki między wysokimi sosnami tak, aby zachować większość drzew na placu budowy. Tak określone warunki wstępne w bardzo dużym stopniu wpłynęły na kształt domów. Uwzględniając warunki i korzystając z szerokiej oferty dachówek i cegieł Wienerberger, architekci wybrali bardzo wytrzymały materiał, pozostający w silnym związku z lokalnym środowiskiem, co jednocześnie zapewniło wysoką jakość całego projektu. Faktura cegły wykazuje chropowatą powierzchnię w stonowanym kolorze, co doskonale komponuje się z pniami sosen. Ponadto, dachówka zapewnia zróżnicowane odbijanie światła i rozpraszanie cieni drzew w słoneczne popołudnie. Oba materiały doskonale się komponują ze sobą i z otaczającym krajobrazem.

  • Architekt: Studija Archispektras
  • Inwestor: prywatny
  • Wykonawca: Studija Archispektras
  • Obiekt: dom w lesie
  • Produkt: Koramic Actua 10
  • Zdjęcia: Juozas Kamenskas

Dowiedz się więcej

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Energooszczędny dom jednorodzinny Sun Garden w Poznaniu
New construction, two single families houses, Porotherm 18.8 P+W/Frankfurt NF/PAGUS Grijs WFD/Actua 10 edelgraphite

Skontaktuj się z nami

Konsultacje techniczne

   Doradcy techniczni i handlowi

   Masz inne pytania? Skorzystaj z formularza

0Wynik