Dom wielopokoleniowy cegła Long John
Dom wielopokoleniowy cegła Long John

Dom wielopokoleniowy

To, co w przypadku domu wielopokoleniowego na pierwszy rzut oka wygląda na ponadczasowość, po bliższym przyjrzeniu się, postrzegane jest jako odważna architektura ceramiczna z designerskim polotem. Szczególnie silnym akcentem jest tu elewacja z cegły długiego formatu Terca Long John.

Mieszkać razem pod jednym dachem – takie było marzenie pary architektów Anji i Jochena Engelshove w Neukirchen. Wreszcie w 2012 r. zaprojektowali i zrealizowali oni dom wielopokoleniowy dla czteroosobowej rodziny i ich rodziców. Na obszernej posesji wybudowano dwa sąsiadujące ze sobą sześciany, ukierunkowane w swoim rzucie zgodnie z kierunkami świata. Rodzice mieszkają na parterze na jednym poziomie, a pierwsze piętro jest bardzo obszernym miejscem dla młodej rodziny.

Cegły o długim formacie Long John z linii rozwiązań elewacyjnych Terca – delikatnie podbarwiane na jasnoszaro – i antracytowe płyty elewacyjne w strefach wejścia, tarasów i we wnętrzach dopełniane są przez aluminiowe okna i rolety listewkowe. Proporcje i detale zostały absolutnie precyzyjnie dopasowane do jasnoszarej elewacji i regularnych kubicznych form. Specjalna oblicówka, gra świateł i cieni na skutek świadomie zaniechanego fugowania uwidaczniają to, że każda cegła formowana ręcznie jest unikatowa. W ten sposób powstała urozmaicona struktura elewacji.

„Tradycyjnie w naszym regionie buduje się z czerwonego klinkieru. Szary klinkier jest bardzo ekstrawagancki. Ręcznie formowane cegły Long John odkryliśmy w czase podróży – była to miłość od pierwszego wejrzenia” okazuje swoje oczarowanie Anja Engelshove.

  • Architekt: Anja Engelshove, Jochen Engelshove
  • Inwestor: Anja i Jochen Engelshove; Christa i Gottfried Hoffmann
  • Projekt: dom wielopokoleniowy Engelshove
  • Lokalizacja: Neuenkirchen, Niemcy
  • Rok ukończenia: 2012
  • Produkt: Terca Long John Grey

Dowiedz się więcej

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Nowoczesna architektura na Starych Włochach w Warszawie
Close-Up Facade Polaris, Passive House, Bauhaus-style, Multi-Generational House, Poroton, Terca, Polaris, by Architects Engelshove, situated in Neuenkirchen

Skontaktuj się z nami

Konsultacje techniczne

   Doradcy techniczni i handlowi

   Masz inne pytania? Skorzystaj z formularza

0Wynik