Osiedle Słoneczne w Łodzi z dachówką Koramic Universo
Osiedle Słoneczne w Łodzi z dachówką Koramic Universo

Budownictwo jednorodzinne współgrające z otoczeniem

Osiedle Słoneczne Wzgórza zachwyca spokojną i elegancką zabudową usytuowano na zboczu wzniesienia w okolicach Łodzi. Deweloper wraz z pracownią architektoniczną skoncentrowali swoje wysiłki na nadaniu kompleksowi charakteru przyjaznego otoczeniu. 

Słoneczne Wzgórza zawdzięczają swój unikalny charakter zboczu, na którym leżą, cechującym się aż siedmiometrową różnicą poziomu terenu. Takie ukształtowanie powierzchni uniemożliwiło typową dla osiedli rodzinnych zwięzłą zabudowę. Wolną przestrzeń zagospodarowano zielenią, czyniąc kompleks wyjątkowym i przyjaznym dla mieszkańców - tłumaczy architekt Witold Mechowski. Projektant podkreśla również, że to pierwsze osiedle w Łodzi, w którym od początku zaplanowano ogólnodostępną roślinność.

Kompleks składa się z 27 domów oraz 16 mieszkań  w apartamentowcach, na obszarze zajmującym aż 30 tys. m². Duży teren pozwala cieszyć się spokojem w otoczeniu precyzyjnie zaprojektowanej zieleni. Projekt w czasie, gdy powstawał, odszedł od stylistyki popularnych domów „dworkowych”, w kierunku nowoczesnych i eleganckich brył. Ciekawie prezentują się dachy osiedla pokryte dachówką Koramic renesansową Universo angobowaną w kolorze czarnym. Nie chcieliśmy aby domy miały poddasza, zależało nam na wysokich pomieszczeniach usytuowanych na piętrze (2,8 m), stąd w projekcie dachy czterospadowe, na dachówki ceramiczne zdecydowaliśmy się ze względu na ich wysoką jakość. – dodaje architekt.

Poszukiwania produktów na budowę domów nie trwały długo. Zależało nam na trwałym i naturalnym materiale, cechującym się dobrymi parametrami termicznymi oraz cieszącym się uznaniem przyszłych mieszkańców, oczywistym wyborem były więc cegły i dachówki ceramiczne Koramic firmy Wienerberger– mówi Witold Mechowski. Architekt i inwestor zastosowali również pasującą do dachu cegłę klinkierową Terca Stratus a ściany konstrukcyjne wykonali w systemie Porotherm Dryfix.

  • Architekt: Pracownia Architektury i Urbanistyki Witold Mechowski
  • Inwestor: Eden – Dom s.c.
  • Wykonawca: Eden - Dom s.c.
  • Obiekt: osiedle Zielone Wzgórza
  • Lokalizacja: Łódź
  • Produkt: Koramic Renesansowa Universo 10, czarna angoba

Dowiedz się więcej

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Nowoczesna architektura na Starych Włochach w Warszawie
Osiedle Słoneczne w Łodzi z dachówką Koramic Universo

Skontaktuj się z nami

Konsultacje techniczne

   Doradcy techniczni i handlowi

   Masz inne pytania? Skorzystaj z formularza

0Wynik