Zdobywca nagród wśród zieleni
Zdobywca nagród wśród zieleni

Zdobywca nagród wśród zieleni

W Wilnie, stolicy Litwy, w sąsiedztwie przepięknego parku powstało osiedle mieszkaniowe, które warto zobaczyć. Projekt został wyróżniony przez prezydenta Litwy w konkursie litewskiej branży budowlanej „Lietuvos metu gaminys 2008”, gdzie otrzymał złoty medal w kategorii „Materiały budowlane”.  Osiedle jest ogrodzone i zamknięte, co czyni je bezpiecznym i wygodnym do mieszkania. 

Inwestorzy postawili sobie za cel odgrodzenie domów od zgiełku ulic, wobec czego garaże ulokowano pod osiedlem. Do budowy domów wykorzystano wyłącznie materiały przyjazne środowisku, w tym cegły i dachówki ceramiczne. W ten sposób dawna strefa przemysłowa stała się przyjaznym terenem mieszkalnym.

Osiedle zbudowano w pobliżu miejscowego parku Verkiu oraz klasztoru Trinapolis, miejsca chętnie odwiedzanego przez turystów. Płynąca nieopodal rzeka Neris (Wilia) sprawia, że park ten jest jednym z najpiękniejszych miejsc w całym Wilnie. Nadzwyczajne otoczenie czyni tę okolicę reprezentatywnym obszarem mieszkalnym i gwarantuje wysoki standard życia.  Uznanie zyskała udana integracja budynku z otoczeniem poprzez zastosowanie naturalnych produktów, za sprawą których budynki uniknęły monotonii i jednocześnie zyskały lekkość. Zadowoleni z jakości zastosowanych materiałów i efektu końcowego są nie tylko inwestorzy, ale przede wszystkim mieszkańcy.

Dachówki płaskie Actua 10 w kolorze czerwonej angoby architekci wykorzystali nie tylko ze względu na ich przyjazność środowisku; możliwe było także  wyprowadzenie ich z dachu na fasadę, co było wymogiem zleceniodawcy.

  • Architekt: Raimondas Pilkauskas, Danguole Pilkauskiene & Co., Arûnas Venckus
  • Inwestor: UAB Hanner Development
  • Wykonawca: Hanner Development
  • Obiekt: osiedle Verkiu
  • Lokalizacja: Wilno
  • Produkt: Koramic Actua 10 czerwona angoba, Koramic Sturmfix®, Terca Lentenbont WF (na zamówienie)

Dowiedz się więcej

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Nowoczesna architektura na Starych Włochach w Warszawie
Energooszczędny dom jednorodzinny Sun Garden w Poznaniu
Apartments for families in Vilnius, brick, roof solution, Agaat, Actua 10

Skontaktuj się z nami

Konsultacje techniczne

   Doradcy techniczni i handlowi

   Masz inne pytania? Skorzystaj z formularza

0Wynik