Osiedle Wilno w Warszawie ze ścianami z Pustaków Porotherm AKU

Osiedle mieszkaniowe Wilno w Warszawie

W procesie inwestycyjnym budynków wielorodzinnych wybór odpowiedniego rozwiązania do budowy ścian zewnętrznych i wewnętrznych stanowi istotny element nie tylko na etapie prac konstrukcyjnych, ale również przy sprzedaży gotowych już lokali. Coraz bardziej świadomi klienci decydując się na zakup mieszkania na rynku pierwotnym wymagają od dewelopera informacji o parametrach cieplnych, akustycznych i wytrzymałościowych ścian. Zwracają też uwagę na zastosowane materiały budowlane i ich bezpieczeństwo dla zdrowia. Inwestorzy budynków wielorodzinnych, by zapewnić przyszłym mieszkańcom ciszę i komfort cieplny często sięgają po pustaki ceramiczne Porotherm 25/37.5 AKU, łączące doskonałe parametry akustyczne i termiczne. Na takie rozwiązanie zdecydowali się twórcy warszawskiego osiedla Wilno.
 

Prawo dotyczące budownictwa wielorodzinnego jest regularnie nowelizowane tak, aby zapewnić, jak najwyższą jakość nowopowstających budynków. Od końca  2008 roku  wskaźnik przenikania ciepła pomiędzy pomieszczeniami ogrzewanymi a klatkami schodowymi i korytarzami może wynosić Umax=1,0 W/(m2K) (obecnie wymaganie to określone jest w Rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 5 lipca 2013 r.). Jednocześnie wymagania akustyczne zostały określone przez Polską Normę PN-B-02151-3:1999. Za wartość minimalną dla przegród w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych uznano R’A1>50 dB.

Ściany wykonane z cegieł Porotherm 25/37.5 AKU cechują się lepszym niż wymagany współczynnikiem przenikania ciepła, na poziomie U=0,95 W/(m2K),  wyróżniają się dobrą izolacyjnością akustyczną na poziomie Rw/RA1 = 55/54 dB . Połączenie tych dwóch parametrów, zgodnych z wymogami względem ochrony cieplnej i akustycznej budynków wielorodzinnych, zaważyło na wyborze cegieł Porotherm do realizacji części inwestycji na ul. Zamkowej w Warszawie.

Osiedle Wilno to wyjątkowy i spójny koncept urbanistyczny, który niewątpliwie przyczynia się do dynamicznego rozwoju prawobrzeżnej części Warszawy i odmienia jej estetykę. Architektura osiedla jest inspirowana charakterystyczną wileńską zabudową z artystycznymi, dopracowanymi w najdrobniejszych szczegółach muralami. Poza kameralnymi budynkami przestrzeń osiedla dopełniają dominanty, place i skwery oraz liczne fontanny, tworząc wyjątkowe osie widokowe.

By zadbać o najwyższy komfort przyszłych mieszkańców inwestor do prac konstrukcyjnych wewnątrz budynków wybrał pustaki ceramiczne Porotherm 25/37.5 AKU, o grubości 25 cm, które skutecznie zabezpieczają przed hałasem z sąsiadujących mieszkań, klatki schodowej oraz pomieszczeń gospodarczych. Jednocześnie przegrody niewymagające grubej warstwy docieplenia pozwoliły  na efektywniejsze wydzielenie powierzchni użytkowej mieszkań.

„Osiedle Wilno jest nowoczesną, unikalną inwestycją, tworzącą nową jakość architektoniczną na warszawskim Targówku Elsnerowie. Ze względów ekonomicznych, przed nowoczesnym budownictwem mieszkaniowym są stawiane coraz wyższe wymagania odnośnie izolacyjności termicznej, dlatego też zdecydowaliśmy się na wykorzystanie przy budowie cegły Porotherm, która pozwoliła spełnić te wymagania. Cegły te, z uwagi na bardzo dobre parametry akustyczne i termiczne, zastosowane są do budowy ścian oddzielających mieszkania od korytarzy” – powiedział  Radosław Bieliński, Rzecznik Prasowy Dom Development SA.

Zdjęcia osiedla dzięki uprzejmości Dom Development SA.

  • Architekt: Pracownia HRA
  • Wykonawca: Dom Development S.A.
  • Obiekt: Osiedle budynków wielorodzinnych Wilno
  • Lokalizacja: ul. Zamkowa, Warszawa
  • Oddanie do użytku: zrealizowane oraz w trakcie realizacji do 2020 r.
  • Wielkość osiedla: 2 500 mieszkań
  • Produkt: Porotherm 25/37.5 AKU

Dowiedz się więcej

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Nowoczesna architektura na Starych Włochach w Warszawie
UNIKATOwe mieszkania w katowickim Śródmieściu
Budynek z mieszkaniami socjalnymi w Paryżu
Pustaki ceramiczne Porotherm

Skontaktuj się z nami

Konsultacje techniczne

   Doradcy techniczni i handlowi

   Masz inne pytania? Skorzystaj z formularza

0Wynik