Apartment Building Nový háj

Elastyczne budownictwo - spersonalizowane mieszkania

Wieżowce mieszkalne Nový Háj to pierwszy tego typu projekt na Słowacji. Jest skonstruowany tak, by dać mieszkańcom możliwość zaprojektowania i spersonalizowania mieszkań. Koncepcja opiera się na zasadach elastycznych jednostek mieszkaniowych, zapewniających prawie nieograniczoną liczbę wariacji. Wieżowce zbudowano z pustaków ceramicznych. 

Nový Háj to projekt studia architektonicznego Šebo Lichý i znanego słowackiego architekta Drahana Petroviča, który kilka lat pracował w Vancouver. Zdobył tam doświadczenie w kanadyjskim budownictwie mieszkalnym, które stawia potrzeby i życzenia ludzi na pierwszym miejscu.

Projekt wymarzonego domu

Efektem jest świeża, nowoczesna i oryginalna konstrukcja, która ożywia dzielnicę, poprawia jakość życia rodzinnego na największym osiedlu mieszkaniowym na Słowacji oraz wyznacza nowy standard. Klienci mogą wybrać liczbę łazienek, pokoi czy salon ma być otwarty lub połączony z kuchnią albo zaprojektować loft. Elastyczna koncepcja pozwala również zmieniać wnętrze w przyszłości. Do osiągnięcia takiego efektu potrzebny był wszechstronny, modułowy materiał. Pustaki ceramiczne posiadają te cechy i dają niezliczone możliwości aranżacji. Co jeszcze ciekawsze, klienci projektują zarówno wnętrze, jak i elementy zewnętrzne. Przed rozpoczęciem budowy mogli zdecydować o liczbie i rozmiarze okien oraz balkonów. Tak powstała wyróżniająca się fasada z różnymi balkonami i loggiami o wyrazistym, przyjemnym wyglądzie.

Sklepy i parking na miejscu

Kompleks obejmuje dwie wieże mieszkalne połączone parterem, który mieści małe sklepy. Budynek podzielony jest na 72 mieszkania o wielkości od jednego do pięciu pokoi. Dostępne są 83 miejsca parkingowe na dwóch parkingach: naziemnym i podziemnym. Każde mieszkanie ma również komórkę lokatorską. Wejścia z ulicy i do garażów są pozbawione barierek. Do mieszkań wiodą dwie klatki ze schodami i windami.

Spełnianie potrzeb przyszłych właścicieli

Kompleks znajduje się w pobliżu obiektów użyteczności publicznej, sklepów, szkół, transportu publicznego oraz innych obiektów rozrywkowych. Architekci elegancko umiejscowili budynek wśród zieleni i nie tylko stworzyli wizualne nawiązanie między budynkiem a otoczeniem, ale również wpuścili słońce i światło do całego sąsiedztwa. Powstały przyjemne, słoneczne, przewiewne i przestronne mieszkania z wyjątkowymi widokami. Konstrukcja budynku Nový Háj jest niepowtarzalna, pionierska i, co najważniejsze, zaspokaja faktyczne potrzeby przyszłych mieszkańców

  • Architekt: Architekti Šebo Lichý
  • Obiekt: Wieżowce mieszkalne Nový Háj
  • Lokalizacja: Starohájska, Słowacja
  • Rok ukończenia: 2014
  • Produkt: Porotherm 25 AKU, Porotherm 11.5 AKU
  • Zdjęcia: Lubo Stacho, Architectum No 24/2018

Dowiedz się więcej

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Energooszczędny dom jednorodzinny Sun Garden w Poznaniu
Apartment Building Nový háj

Skontaktuj się z nami

Konsultacje techniczne

   Doradcy techniczni i handlowi

   Masz inne pytania? Skorzystaj z formularza

0Wynik