Residential Complex Park Rublevo, Moscow Region, Russia, PTH 25 / PTH12 / Terca Rublevo2

Zachwycające elewacje kompleksu mieszkalnego

Park Rublevo to luksusowy, nowo wybudowany kompleks mieszkalny w Rosji położony w parku, jedynie 20 minut drogi od centrum Moskwy. Elewacje wszystkich budynków wykonano ze specjalnej cegły, opracowanej we współpracy z architektami.

Prestiżowe osiedle mieszkalne położone blisko miasta, ale otulone naturą, to wcielenie nowoczesnego stylu życia. Projekt obejmuje 22 budynki mieszkalne z 480 mieszkaniami i jest usytuowany niedaleko rzeki Moskwy. Każde mieszkanie posiada taras lub widok na ogród. Budynki ustawiono parami, by jak najlepiej wykorzystać przestrzeń podziemnego parkingu. Samo osiedle jest strefą wolną od samochodów.

Kompleks posiada niepowtarzalną architekturę krajobrazu dzięki umiejscowieniu go tuż nad wodą i w obrębie parku. Zbudowano go przy użyciu samych materiałów najwyższej jakości. Spełnia kryteria luksusowego osiedla, a wszyscy mieszkańcy mają dostęp do kilku obiektów sportowych, w tym kortu tenisowego. Place zabaw, obszary rekreacyjne, ścieżki joggingowe i rowerowe, a także molo na rzece dopełniają udogodnienia dostępne na osiedlu. Cały obszar otoczony jest drzewami, które mają po kilkaset lat i zostały dobrze zachowane. Lokalizacje budynków przemyślano w taki sposób, by w jak najmniejszym stopniu ingerować w naturalne otoczenie. Po wybudowaniu osiedla w parku dosadzono dekoracyjne drzewa i krzewy oraz zaplanowano rabaty kwiatowe.

Specjalnie zaprojektowane cegły

Do zrealizowania prestiżowego projektu potrzebna była specjalna cegła. Architekci wybrali określony kolor i we współpracy z firmą Wienerberger stworzyli własną cegłę elewacyjną. Naturalnie piękny materiał ułożono na wzór reliefu, by osiągnąć nowoczesny, ale ponadczasowy wygląd.

Nagrody

Park Rublevo zdobył uznanie wielu ekspertów rynku nieruchomości i został okrzyknięty najlepszym osiedlem mieszkalnym w kilku kategoriach podczas licznych, najbardziej prestiżowych plebiscytów nieruchomości mieszkalnych w Rosji i Europie. Ostatnie wyróżnieni, które otrzymało osiedle, to nagroda dla najlepszej nieruchomości mieszkalnej w konkursie European Property Awards 2016-2017.

„Próbowaliśmy stworzyć wrażenie domu nadgryzionego zębem czasu z osłoniętymi wnękami okiennymi, by nawiązać w projekcie do otaczającego osiedle obszaru, osadzić kompleks w lokalnym kontekście oraz podkreślić różnorodność przestrzeni” - Tsimailo Ivashenko i partnerzy.

  • Architekt: Tsimailo lyashenko i partnerzy
  • Inwestor: OPIN
  • Obiekt: osiedle mieszkaniowe Park Rublevo
  • Lokalizacja: okolice Moskwy, Rosja
  • Rok ukończenia: 2016
  • Produkt: Terca (na specjalne zamówienie)

Dowiedz się więcej

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Nowoczesna architektura na Starych Włochach w Warszawie
UNIKATOwe mieszkania w katowickim Śródmieściu
Residential Complex Park Rublevo, Moscow Region, Russia, PTH 25 / PTH12 / Terca Rublevo2

Skontaktuj się z nami

Konsultacje techniczne

   Doradcy techniczni i handlowi

   Masz inne pytania? Skorzystaj z formularza

0Wynik