Koncepcja domu e4 - komfort życia i bezpieczeństwo we własnym domu

Budując dom każdy inwestor kieruje się własnymi potrzebami, jednak tym co łączy wszystkich budujących jest myślenie o zdrowiu i bezpieczeństwie swojej rodziny. We własnym domu chcemy się czuć dobrze, dlatego dokonując wyborów szukamy złotego środka. Takiego, który z jednej strony zaspokoi nasze potrzeby a z drugiej da nam pewność dobrze zainwestowanych pieniędzy i nie będzie źródłem stresu w przyszłości.

Myśląc o budowie domu warto wybierać takie rozwiązania, dzięki którym za kilka lat dom wciąż będzie spełniał swoje funkcje i wyglądał estetycznie, ale decydując się na wybór nie należy zapominać o otaczającym dom środowisku, zarówno naturalnym jak i architektonicznym. Już dziś budownictwo przyszłości stawia przed inwestorami, architektami i producentami bardzo wysokie wymagania dotyczące zasad projektowania, sztuki budowlanej oraz parametrów, jakie spełniać mają stosowane materiały budowlane i instalacyjne. Jednak postrzeganie domu wyłącznie przez pryzmat parametrów nie uwzględnia najważniejszego, bo emocjonalnego aspektu, bez którego niemożliwe jest osiągnięcie pełnego komfortu zamieszkania. Troska o środowisko i los przyszłych pokoleń, która wyraża się poprzez stosowanie naturalnych, zdrowych materiałów produkowanych z poszanowaniem środowiska oraz rozsądnym gospodarowaniem zasobami naturalnymi, to wyraz odpowiedzialności każdego świadomego inwestora.

Koncepcja domu e4 to odpowiedź firmy Wienerberger na wymagania dotyczące odpowiedzialnego, energooszczędnego i zdrowego budownictwa realizowanego przy wysokim poszanowaniu środowiska i dbałości o komfort życia. Projekt łączy najwyższej jakości nowoczesne i innowacyjne rozwiązania z komfortem mieszkańców oraz estetyką bryły.

Aby móc powiedzieć o domu, że został on wybudowany wg koncepcji e4 musi on spełniać wiele precyzyjnie określonych kryteriów, wśród których najistotniejsze dotyczą m.in.:

  • Spełnienia warunków technicznych mających obowiązywać od 2021 roku dotyczących zużycia energii pierwotnej EP oraz wartości współczynnika U ścian,
  • Stosowania odnawialnych źródeł energii, systemów odzysku ciepła i produkcji ciepła przez dom,
  • Przystępnych kosztów budowy i przewidywalnych kosztów utrzymania, niskich kosztów zużycia energii,
  • Komfortu i optymalnego, zdrowego mikroklimatu wewnątrz,
  • Ciekawej architektury, prostej spójnej bryły, wysokiej jakości wykonawstwa,
  • Użycia trwałych i naturalnych rozwiązań ceramicznych marki Wienerberger.

e4 to koncepcja ceramicznego domu niskoemisyjnego, który spełnia restrykcyjne wymagania Unii Europejskiej dla sektora budowlanego dotyczące zużycia energii od 2021 roku. Projekt jest holistycznym spojrzeniem na dom, opartym na czterech filarach:

Basic CMYK

ekonomia

Wyważony koszt budowy, utrzymania i konserwacji budynku jest podstawą koncepcji domu e4. Naturalne, trwałe materiały, innowacyjna technologia budowy w połączeniu z nowoczesnymi systemami grzewczymi czy wentylacyjnymi oraz nowoczesną stolarką okienną, gwarantują przewidywalność kosztów budowy i eksploatacji. Dom zbudowany zgodnie z zasadami e4 to minimalne koszty konserwacji i rozsądny poziom wydatków bieżących na energię, dający poczucie bezpieczeństwa finansowego.

Basic CMYK

ekologia

W koncepcji e4 dbałość o środowisko to wykorzystanie ekologicznych materiałów budowlanych i odnawialnych źródeł energii. Naturalne, trwałe i przyjazne środowisku materiały pozwalają na stworzenie i utrzymanie optymalnego mikroklimatu wewnątrz domu. Eliminacja emisji szkodliwego CO2 do atmosfery jest możliwa dzięki uniezależnieniu się od paliw kopalnych i wykorzystaniu energii słonecznej.

Basic CMYK

energia

Wydajność energetyczna domu ceramicznego e4 to rezultat  zastosowania nowoczesnych technologii i systemów umożliwiających produkcję energii cieplnej przez budynek i redukcję jej strat. Zastosowanie rozwiązań o wysokich parametrach termoizolacyjnych gwarantuje na tyle wysoką ochronę cieplną budynku, iż nawet zimą może być on energetycznie samowystarczalny. Koncepcja e4 przewiduje także takie rozwiązania, w których dom produkuje więcej energii, niż jej zużywa.

Basic CMYK

emocje i zdrowie

Dom to miejsce, w którym żyjemy, odpoczywamy i spędzamy z rodziną większość wolnego czasu. Koncepcja ceramicznego domu e4 umożliwia zaprojektowanie wymarzonego domu według indywidualnych  potrzeb, uwzględniając aspekty funkcjonalne i estetyczne. To połączenie wygody życia z funkcjonalnością i zdrowiem, które zapewnia zastosowanie naturalnych, wysokiej jakości rozwiązań budowlanych.

Dowiedz się więcej

O inwestycjach według koncepcji e4 i technologiach tam zastosowanych

Ostoja Kampinos – osiedle wg koncepcji e4