Projektowanie przestrzeni wokół domu to wyzwanie, które wymaga uwzględnienia wielu czynników. Dopasowanie kolorystyki nawierzchni do stylu i wyglądu budynku to tylko jeden z elementów całego konceptu. Ważne jest również odpowiednio zaplanowany przebieg ścieżek komunikacyjnych, ich szerokość, wygląd tarasu a finalnie także dobór materiałów. Wszystkie te aspekty powinny być dostosowane do ukształtowania terenu, roślinności, którą później dobierzemy oraz otaczającej infrastruktury.
Dlatego, by mieć pewność, że nasze otoczenie będzie spełniać wszystkie wymagania, a efekt końcowy będzie dokładnie taki, jak sobie wymarzyliśmy, warto skorzystać z profesjonalnej usługi projektowej. Dzięki niej możliwe jest optymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni, poprowadzenie ścieżek w przemyślany sposób oraz oszacowanie ilości niezbędnych materiałów, co pozwala precyzyjnie przekalkulować koszt inwestycji. To korzystne posunięcie zarówno z finansowego, jak i praktycznego punktu widzenia, ponieważ ryzyko pomyłek, błędów oraz niezbyt trafionych pomysłów jest wówczas zredukowane niemal do zera.
Marka Semmelrock oferuje wsparcie doświadczonych architektów krajobrazu zarówno klientom prywatnym, jak i instytucjom czy deweloperom. Oto kilka przykładów, jak eksperci marki pomogli klientom w konkretnych wyzwaniach.
Wyzwanie 1. Pełna możliwości przestrzeń dla całej rodziny
Jednym z wyzwań przed którym stanął architekt marki Semmelrock było stworzenie estetycznej i funkcjonalnej przestrzeni wokół domu dla rodziny 2+2. Właściciele 100-metrowego domu na obrzeżach miasta marzyli o ogrodzie, który w ciepłe miesiące stanie się ich ulubionym miejscem do spędzania wolnego czasu. Chcieli, aby podwórko było nie tylko strefą relaksu, ale także bezpiecznym miejscem zabaw dla dzieci.
Aby sprostać tym oczekiwaniom, projekt uwzględniał ścieżki wokół domu wykonane z kostki Lundo w odcieniu platino, które nie tylko ułatwiają komunikację, ale także stanowią idealną nawierzchnię do jazdy na rowerze i hulajnodze. Dzięki temu dzieci mogą bezpiecznie bawić się na zewnątrz, nie wychodząc poza posesję, a rodzice mają je cały czas na oku. Dodatkowo, jako naturalne przedłużenie salonu, pojawił się taras z płyt Mayesto w podobnym odcieniu platino oraz palenisko, które wykonano z tego samego materiału.
Stworzenie przestrzeni na palenisko to stosunkowo łatwy do wykonania projekt, który zapewnia dodatkową przestrzeń do relaksu, ale też idealne miejsce do organizacji atrakcji dla dzieci i dorosłych. Od razu wiedzieliśmy, że świetnie sprawdzi się w tym projekcie i urozmaici całą aranżację. Wielkoformatowe płyty Mayesto pięknie podkreślają nowoczesny i minimalistyczny charakter otoczenia, a jednocześnie świetnie komponują się z innymi materiałami użytymi w projekcie. To naprawdę uniwersalne i pasujące do różnych stylów architektonicznych rozwiązanie, które przykuwa uwagę – mówi Gabriela Zdeb, architektka krajobrazu firmy Semmelrock.